Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych i danych służących profilowaniu. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności. Wyrażam zgodę
 polskie maseczki   maseczki ochronne  promocja poduszki

Jaki ręcznik na plażę?

 

Jaki ręcznik na plażę? 

Wybierając się na wakacje lub odpoczynek musimy zadbać o potrzebny ekwipunek. Inne potrzeby będziemy mieli w przypadku, w którym udajemy się w góry, a inny, kiedy naszym celem jest morze lub jezioro. W tym ostatnim przypadku bezwzględnie powinniśmy zabezpieczyć się w odpowiednie ręczniki. Wybór właściwej tkaniny pozwoli nam na spędzenie urlopu w sposób komfortowy i bezproblemowy, co pozwoli w pełni cieszyć się wolnym czasem oraz zasłużonym wypoczynkiem. Ręcznik jednak ręcznikowi nierówny, dlatego też przed zabraniem go na wyprawę, trzeba uświadomić sobie, który model najbardziej przyda się na plażę. W zależności od miejsca, gdzie jedziemy, zamiarów, płci czy wieku, możemy dobrać do swoich potrzeb tkaninę, która spełni nasze oczekiwania oraz nas nie zawiedzie. Poniżej prezentujemy porady dotyczące wyboru właściwego ręcznika na wakacje. Gwarantujemy, że przedstawione wskazówki rozwiążą przynajmniej kilka z problemów, które z reguły mamy podczas przygotowań do wyprawy.

Na jakie cechy materiału zwrócić uwagę? 

 Pierwszym i istotnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze ręcznika, jest materiał, z którego został wykonany. Na rynku znajdziemy modele wykonane zarówno z tworzyw syntetycznych, jak i materiałów pochodzenia naturalnego. Ręczniki syntetyczne to na przykład te, które są wykonane z poliestru oraz jego pochodnych, w tym z mikrofibry — ten ostatni materiał cechują doskonałe właściwości chłonne oraz bardzo szybkie odparowywanie wody. Pamiętajmy jednak, że jak większość syntetyków, nie jest aż tak przyjemny w dotyku, jak tkaniny pochodzenia naturalnego. Do tych ostatnich, które są najczęściej używane do produkcji ręczników, należy powszechnie znana nam wszystkim bawełna. Bawełna jest bardzo miła w dotyku i nie powoduje reakcji alergicznych, do tego jest dobrym izolatorem, co sprawia, że będzie zarówno chroniła przed nadmiarem ciepła, jak i zapobiegała jego utracie. Pamiętajmy jednak, że prezentowany materiał potrzebuje dużo czasu, aby wysechł... z tego względu, jeśli planujemy wyjazd na plażę i nie mamy zamiaru pływać, ale po prostu poleżeć na piasku, wówczas ręcznik bawełniany będzie dla nas dobrym wyjściem. Jeśli z kolei planujemy oddać się wodnym aktywnościom, wówczas powinniśmy pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli nam szybko się wytrzeć. W tej ostatniej sytuacji rekomendujemy zakup dwóch ręczników na plażę — jednego do leżenia oraz rozłożenia na nim rzeczy, a drugiego do wycierania. Prezentowane rozwiązanie ma małe znaczenie, jeśli jedziemy gdzieś na jeden dzień, docenimy je jednak, w przypadku, w którym planujemy plażować dłużej.

Dobór odpowiedniego rozmiaru tkaniny 

Jest mało bardziej irytujących uczuć niż gryzący ciało piasek. Na plaży, co jest naturalne, nie unikniemy tego problemu — możemy go jednak zminimalizować. Kupując ręcznik plażowy, na którym będziemy leżeć, powinniśmy zadbać o to, aby móc się na nim swobodnie rozciągnąć, bez konieczności kontaktu ciała z piaskiem. Z tego względu wybrany przez nas model długością powinien przewyższać nasz wzrost. Podobnie rzecz ma się do szerokości wybranego przez nas modelu — nasze barki i ramiona nie powinny poza niego wystawać. Pamiętajmy też o tym, aby zachować trochę zapasu — jeśli kupimy ręcznik „na styk”, wówczas z każdej strony będzie wdzierał się do jego wnętrza piasek, co może sprawić, że nasz odpoczynek nie będzie aż tak przyjemny, jak sobie to wymarzyliśmy.

Ręczniki dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci

 Opisywany element wyposażenia jest świetnym polem do tego, aby podkreślić swoją indywidualność oraz charakter, do tego na plaży ułatwi nam znalezienie naszego miejsca, jeśli w jakimś celu się z niego oddalimy. Z pomocą przychodzą w tym przypadku producenci, którzy oferują swoim klientom bogactwo stylów oraz wykończeń. Jeśli jesteś kibicem drużyny sportowej i chcesz to manifestować, bez problemu znajdziesz model, który będzie wyrażał Twoją sympatię i oddanie ukochanemu klubowi. Jeśli z kolei cenisz sobie spokój i naturę, znajdzie mnóstwo tkanin z umieszczonym na nich motywem roślinnym, który idealnie odda Twojego ducha oraz charakter. Jeśli interesujesz się kosmetykami, bez problemu znajdziesz propozycje z nadrukiem szminek czy perfum. Jeśli z kolei nie masz potrzeby wyrażenia czegokolwiek przez ręcznik, zastanów się, nad wyborem odpowiedniego koloru. Musimy pamiętać, że barwy mają różny stopień pochłaniania oraz odbijania światła słonecznego — to sprawia, że czarny ręcznik będzie się bardzo szybko nagrzewał, z kolei biały będzie raził w oczy. Dobrym rozwiązaniem może być wybór modeli matowych, które nie będą się pochłaniały zbyt dużej ilości ciepła, a jednocześnie będzie można na nie patrzeć bez bólu głowy — tutaj sprawdzą się takie barwy jak jasnoniebieski, delikatny różowy, czy słoneczna żółć. Dla najmłodszych producenci stworzyli całe mnóstwo produktów z bohaterami z popularnych bajek oraz filmów.

Dodatkowe cechy, które powinien posiadać wybrany przez nas ręcznik

 Przy wyborze ręcznika pamiętajmy, że będzie on wymagał pielęgnacji. W pierwszej kolejności zadbajmy o to, aby ręcznik można było bezproblemowo prać w pralce w standardowych programach prania. Zastanówmy się także nad tym, jak zabezpieczyć naszą tkaninę przed nadmiernym wyblaknięciem — czy to wskutek prania, czy promieniowania słonecznego. Na koniec zwróćmy uwagę na gramaturę ręcznika plażowego. Optymalnym rozwiązaniem będzie dla nas model, którego grubość wynosi od około 380 do 450 g/m2. Dzięki temu będzie przyjemnie izolował od podłoża oraz nie schnął zbyt długo po zmoczeniu. Wygodę zapewnią nam modele, do których producenci oferują dodatki. Tutaj na plażę idealnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w komplety, które zawierają torbę. Zapewni ona łatwość transportu naszego ręcznika do miejsca wypoczynku.

11 czerwca 2020 Autor: inż. Robert Stanek

Wróć


Dodaj komentarz