Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych i danych służących profilowaniu. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności. Wyrażam zgodę
polskie maseczki          maseczki ochronne         promocja poduszki

Jaki ręcznik dla noworodka?

Jaki ręcznik dla noworodka?

Każdy świeżo upieczony rodzic ma przed sobą wiele zagwozdek związanych z rodzicielstwem. Do najpowszechniejszych wątpliwości należą te związane z podawaniem dziecku posiłków, jego przewijaniem czy myciem. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż to właśnie wskazane czynności będą przy noworodku wykonywane najczęściej, dlatego trzeba, aby były zrobione prawidłowo. Nie wolno zapominać o tym, że małe dzieci mają bardzo delikatną skórę, do dbania, o którą nie wystarczą wyłącznie odpowiednio dobrane kosmetyki. Bardzo istotne jest także wybór właściwego ręcznika dla dziecka. Poniżej udzielamy kilku wskazówek, który ręcznik będzie najlepszy dla noworodka oraz czym kierować się przy jego wyborze.

Najważniejszy jest materiał

Noworodek, jest według powszechnie spotykanych definicji dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 28 dni życia. Ma to duże znaczenie ze względu na stopniowe dostosowywanie się organizmu dziecka do środowiska oraz otoczenia. Z tego względu skóra niemowlaka nie jest od razu dostosowana do tego, aby używać od niej ręczników, których używają dorośli. Materiał, z którego wykonano ręcznik, w pierwszej kolejności nie może szkodzić dziecku. Z tego względu warto już na samym początku odrzucić produkty, które są zrobione z tworzyw sztucznych. Dobrym rozwiązaniem nie będzie ręcznik, który jest wykonany na przykład z poliestru. Państwa uwadze polecamy surowce naturalne, które znacznie lepiej sprawdzą się na delikatnej skórze naszej pociechy. Spośród nich na duże uznanie zasługuje naturalna wełna, która jest przyjemna w kontakcie ze skórą i bardzo delikatna. Te cechy nie zmieniają jednak faktu, iż naturalna wełna, chociaż łatwo wchłania w siebie wilgoć — jest trudna do wysuszenia. Alternatywą dla wspomnianego surowca może być materiał, którym jest bawełna. Jest on również naturalny, dzięki czemu nie powinien powodować reakcji alergicznych oraz podrażnień. Co więcej, bawełna ma bardzo dobre właściwości chłonne... dzięki temu po wyciągnięciu dziecka z kąpieli nie odczuje ono bardzo negatywnie różnicy temperatur między otoczeniem a nagrzanym od wody ciałem. Kupując ręcznik dla noworodka, warto zadbać o to, aby został uszyty w technice frotte. W tym przypadku bawełna jest tak spreparowana, aby jej pętelki tworzyły odpowiednie wzory. Zapewnia to nie tylko doskonałą chłonność, ale także możliwość szybkiego wysychania. Dzięki temu ręczniki frotte mogą być często prane bez obaw, że będą długo wysychały. Do tego bawełna frotte jest aksamitna oraz delikatna w kontakcie ze skórą... nie bez powodu uważa się, że ten materiał powinien znaleźć się w ręczniku dla naszego noworodka.

Idealny rozmiar ręcznika dla naszej pociechy

Nikomu, kto ma małe dzieci, nie trzeba udowadniać, że rosną one bardzo szybko. Z tego względu kupując ręcznik dla naszego noworodka, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że po krótkim czasie nie będzie się on nadawał do jego wytarcia po kąpieli. Dokonując zakupu takiego ręcznika, powinniśmy kupić produkt, którego rozmiary pozwolą z zapasem spokojnie okryć naszą pociechę. Da nam to dwie korzyści, a mianowicie zarówno doskonale okryje nasze dziecko i zapewni mu po kąpieli ciepło, jak i posłuży kiedyś do wytarcia się nam. Jak nie trudno się domyślić... nie należy oszczędzać na jakości produktu. Nawet w sytuacji, w której ręcznik nie będzie już służył do wytarcia noworodka, nie straci swojej pierwotnej funkcji. Stawiając na wysoką jakość, otrzymamy produkt, który będzie mógł nam służyć przez długi czas.

Dodatkowe cechy dobrego ręcznika dla noworodka

Współcześnie produkowane ręczniki dla noworodków mają wiele dodatkowych cech, które są bardzo praktyczne w zastosowaniu. Niektóre z nich wpływają na ogólną wytrzymałość produktu. Taką cechą jest na przykład dołożenie lamówki na krawędzie ręcznika. Tak zabezpieczone boki nie podlegają łatwo strzępieniu, a tym samym zapobiegają rozdarciom materiału. Niektóre z dodatkowych właściwości mają zastosowanie typowo do użycia wobec dziecka. Wspomnieć można w tym miejscu o materiałowym kapturku, który doskonale przykryje głowę naszej pociechy, zabezpieczając ją także przed chłodem po kąpieli. Docenią to rozwiązanie rodzice, których pociechy już od pierwszych dni mają na głowie mnóstwo włosów. Takie rozwiązanie ma też swoją wadę, a mianowicie odbiera ręcznikowi z bawełny frotte jego uniwersalność. Musimy pamiętać także o tym, że opisywany produkt dla noworodka będzie wymagał od nas tego, żeby zachowywać go w porządku i czystości. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, aby miał możliwość prania go w pralce. Dobrze też, jeśli nie będzie podlegał odbarwieniom i zachowa swój kolor. Pamiętajmy także o tym, że ręcznik powinien pasować do całości naszej łazienki, czy domu oraz po prostu się nam podobać.

W jaki sposób wybrać dobry ręcznik dla pociechy?

Podstawową zasadą przy kupowaniu produktów dla dzieci jest to, że muszą być bezpieczne i eliminować ryzyko jakiegokolwiek zagrożenia. Pozostałe cechy i funkcje, chociaż drugorzędne, są także ważne. Bogactwo oferowanych obecnie produktów oraz ich różnorodność sprawiają, że każdy może znaleźć coś w sam raz dla swoich potrzeb, a przy okazji z dostosowaniem do swojego budżetu.

Wróć
Komentarze
  • photo user
    ~Ola 2020-05-04 22:28:49 Bardzo ciekawy i merytoryczne materiał. Mimo że już jestem mamą drugi raz :) to spoko rzeczy się z niego dowiedziałam.


Dodaj komentarz