Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych i danych służących profilowaniu. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności. Wyrażam zgodę
 polskie maseczki   maseczki ochronne  promocja poduszki

Jaka pościel do przedszkola?

 

Jaka pościel do przedszkola?

Rodzice, którzy kompletują wyprawkę do przedszkola dla swojego malucha, muszę pamiętać o kilku, najważniejszych elementach. Wbrew temu, co mogłoby się w pierwszej kolejności wydawać — istotne są nie tylko różnego rodzaju przybory toaletowe, artykuły papiernicze, ubranka, czy kapcie. Rodzice muszą pamiętać również o pościeli, która jest wymagana w większości placówek. W dzisiejszym artykule podpowiemy Państwu, jaką pościel do przedszkola najlepiej wybrać i dlaczego. Przed przystąpieniem do zakupów, warto jednak zorientować się, czy dane przedszkole wymaga od rodziców zakupu całej pościeli, czyli kołdry, poduszki i poszewek, czy może samych poszewek. Jeżeli okaże się, że wymagane są wyłącznie tekstylia zewnętrzne, należy zorientować się, w jakich rozmiarach trzeba je zakupić.


pościel dla dzieci

Jeżeli potrzebna jest cała pościel...

Jeżeli dane przedszkole prosi o to, aby zakupić całą pościel, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej kołdry i poduszki, które są przede wszystkim wykonane z naturalnych materiałów. Warto zadbać również o to, aby wybrana dla malucha pościel była nie tylko funkcjonalna, ale i ładnie wykonana. Odpowiednio dopasowana kołdra, poduszka i pościel jest gwarancją komfortowego i przede wszystkim — zdrowego odpoczynku. Jeżeli chodzi o kołdrę, warto zdecydować się na takie modele, które pozwalają skórze oddychać, a przy tym zapewniają odpowiednią termoregulację, dzięki czemu mogą być z powodzeniem użytkowane przez cały rok. Takie rozwiązanie sprawi również, że nie będą musieli Państwo kupować dwóch egzemplarzy kołdry — innej na miesiące ciepłe, a innej na miesiące zimowe. Warto pamiętać również o tym, że sale w przedszkolach są zazwyczaj bardzo dobrze ogrzewane, dlatego zbyt gruba kołdra może sprawić, że maluch się przegrzeje. Dobrym rozwiązaniem będzie lekka kołdra antyalergiczna, która nie zbija się w trakcie korzystania z niej, a jej wkład zapewnia długą żywotność. Razem z kołdrą mogą Państwo od razu zakupić poduszkę. Jeżeli chodzi o wymiary, przedszkole zazwyczaj nie narzuca preferowanego rozmiaru, dlatego warto wziąć pod uwagę rozmiar leżaka w przedszkolu i oczywiście wzrost naszego dziecka. Jednym z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych rozmiarów jest kołdra 80x200 z poduszką o wymiarach 40x40. Dobrze sprawdzi się także komplet o wymiarach 100x135 z poszewką 40x40, albo 40x60, ponieważ to typowy rozmiar dla małych łóżek dziecięcych.

Jeżeli wymagane są tylko poszewki...

Przedszkole, do którego uczęszcza maluch, wymaga wyłącznie zakupu poszewek? Jeżeli tak, to w pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, jakich wymiarów jest kołdra oraz poduszka, która znajduje się w placówce. Niestety nie znając rozmiaru, narażamy się na to, że zakupimy, albo za duże, albo zbyt małe tekstylia. W momencie, gdy zdecydują się Państwo na za duże egzemplarze — będzie można je nałożyć na kołdrę i poduszkę, ale ich użytkowanie nie będzie zbyt przyjemne, z kolei zakup za małych tekstyliów sprawia, że w ogóle nie będzie się, dało ich dopasować. Wybrana przez nas pościel dla najmłodszych nie tylko powinna być odpowiedniego rozmiaru, ale i powinna nas zachwycać swoim składem. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór takich egzemplarzy, które są wykonane z tkaniny bawełnianej — te modele są niezwykle trwałe, a przy tym pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały rok. Bawełniana pościel jest doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych również ze względu na to, że wykazuje właściwości higroskopijne, a także dlatego, że bawełna nie powoduje otarć, ani podrażnień skóry. Warto pamiętać również o tym, że pościel bawełniana jest bezproblemowa w utrzymaniu w czystości — może być prana w pralce, a przy tym nie wymaga specjalnego prasowania, ani krochmalenia, dzięki czemu będzie dobrym wyborem dla maluchów. Dorośli najchętniej decydują się dla siebie na pościel utrzymaną we względnie stonowanych barwach, ale w przypadku dzieci nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na takie egzemplarze, które będą energetyzować i zachwycać swoim kolorem. Maluchy są również zachwycone pościelą, na której znajdują się ich ulubieńcy z różnego rodzaju bajek.

Chociaż mogłoby się wydawać, że wybór kołdry, poduszki, czy pościeli do przedszkola nie jest zbyt łatwym zadaniem — udowadniamy, że tak wcale być nie musi. Przede wszystkim muszą Państwo zorientować się, czy konieczny jest zakup całego kompletu, czy tylko poszczególnych tekstyliów. Jeżeli wybiorą Państwo lekką kołdrę i poduszkę o przyjaznym dla skóry malucha wypełnieniu — z powodzeniem posłuży przez długi czas, a przy tym ciągle będzie zachwycać tak samo, jak na początku użytkowania. Jeżeli chodzi o komplet pościeli, również warto zwrócić uwagę na to, aby była wykonana z przyjaznych materiałów, a przy tym zachwycała malucha swoim wyglądem i nie sprawiała większych kłopotów w utrzymaniu w czystości.

29 czerwca 2020 Autor: inż. Robert Stanek

Wróć


Dodaj komentarz