Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych i danych służących profilowaniu. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności. Wyrażam zgodę
polskie maseczki          maseczki ochronne         promocja poduszki

Jak prać poduszki z pierza?

 

Jak prać poduszki z pierza?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą komfortowego i odpowiedniego wypoczynku jest nie tylko dobre przewietrzenie sypialni, czy dobór odpowiedniego materaca... Bardzo istotne jest również to, w jaki sposób będziemy dbać i pielęgnować naszą pościel, kołdrę, czy poduszki. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na poduszkach, a konkretnie, podpowiemy Państwu — w jaki sposób prać poduszki z pierza? To pytanie często stawiają sobie osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym wyjątkowym materiałem. Czasem zdarza się tak, że obawa przed trudną pielęgnacją sprawia, że rezygnujemy z danych tekstyliów... zupełnie niepotrzebnie! Udowodnimy dzisiaj Państwu, że utrzymanie poduszek z pierza w dobrej czystości wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. 

  • Jak często prać takie poduszki?

  • Jakich środków czystości najlepiej używać, a na które się nie decydować?

    Zapraszamy do lektury.

Pranie poduszek z pierza — podstawowe zasady

Zdawać by się mogło, że najistotniejsze przed przystąpieniem do prania jest sprawdzenie, czy nasza poduszka do tego prania w ogóle się nadaje. Przede wszystkim musimy upewnić się, czy nie są na niej widoczne żadne dziury, czy przetarcia. Jeżeli takie odkryjemy — wypranie poduszki w pralce nie będzie możliwe z dwóch powodów — po pierwsze będziemy mogli ją łatwo zniszczyć, a przy tym uszkodzimy jeszcze bęben naszej pralki. Jeśli jednak nie odkryjemy na poduszce żadnych miejsc, z których mógłby uciekać pierze — nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprać ją w pralce mechanicznej. Bez względu na to, jak duża jest nasza pralka — zaleca się, aby podczas jednorazowego prania znalazł się w niej wyłącznie jeden egzemplarz poduszki. W momencie, gdy zdecydowalibyśmy się na wypranie kilku — niestety moglibyśmy doprowadzić do powstania nieestetycznych odkształceń i wgnieceń. Pojedyncze pranie sprawi, że poduszka z pierza zachowa cały czas swój oryginalny kształt. Zanim ustawimy preferowaną temperaturę pralki, powinniśmy sprawdzić, czy na metce nie ma konkretnych zaleceń od producenta. Zazwyczaj będzie to niska temperatura, która będzie wahać się w granicach 30-40°C. W sprzedaży istnieją jednak pralki, które mają od razu wbudowany specjalny program prania puchu — jeżeli nasza pralka taki program posiada, śmiało możemy z niego skorzystać. Kolejną kwestią, nad którą często zastanawiają się posiadacze poduszek z puchu, albo osoby, które takie poduszki planują zakupić, jest to... jakich środków do prania najlepiej używać? Ta kwestia na szczęście nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Podczas czyszczenia naszych poduszek z pierza nie należy używać agresywnych środków piorących — musimy zrezygnować z proszków, płynów zmiękczających, czy płynów do płukania — najlepszym rozwiązaniem jest wybór hipoalergicznych płynów do prania, które nie wpłyną negatywnie na stan naszej poduszki, a przy tym skutecznie ją oczyszczą i odświeżą. Bardzo ważne jest również to, aby nie przesadzić z naszym dbaniem o tego typu tekstylia... Nie zaleca się, aby poduszki z pierza były prane częściej niż kilka razy do roku. Niestety częste pranie mogłoby spowodować powstawanie zniekształceń i w konsekwencji — zniszczenie pierza. Jeżeli chcemy odświeżyć nasze poduszki — dobrym rozwiązaniem będzie ich wywietrzenie, jeżeli chodzi o pranie — wystarczy, gdy będziemy to robić raz na rok.

 

W jaki sposób suszyć poduszki z pierza?

 

Jeżeli wiemy już, w jaki sposób wyprać poduszkę — kolejną istotną kwestią jest to, w jaki sposób ją wysuszyć. W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że suszenie poduszek z pierza może być czasochłonne. Niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że ten proces może potrwać nie jeden dzień, ale nawet kilka dni, dlatego pranie poduszek najlepiej zaplanować na wolny czas. Nasze poduszki mogą wyschnąć na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysuszyć je po prostu za pomocą zwyczajnej suszarki. Warto też zwrócić uwagę na to, jaka pogoda panuje za oknem wtedy, gdy chcemy wyprać nasze poduszki. Nie zaleca się, aby robić to podczas deszczowych dni — niestety mogłoby to wpłynąć na zwilgotnienie naszych poduszek. Najlepszą porą jest ciepły i słoneczny dzień, niemniej jednak nie powinniśmy wystawiać naszej poduszki na nadmierne działanie mocnych promieni słonecznych.

Chociaż pranie poduszek z pierza może nam się wydawać kłopotliwe — w rzeczywistości wcale takim nie jest. Wystarczy, że będziemy pamiętać o zachowaniu wymienionych środków ostrożności, a nasze egzemplarze będą przez długi czas cieszyły się świetnymi właściwościami. Poduszki z pierza są bardzo wygodne w użytkowaniu, zapewniają ciału odpowiednią temperaturę i umożliwiają nam bardzo komfortowy i wygodny sen. Sen, po którym wstajemy pełni energii i wypoczęci... warto więc poznać przydatne wskazówki, dzięki którym takie poduszki przez długi czas będą prezentowały się nienagannie, a przy tym będą odpowiednio oczyszczone.

Wróć
Komentarze
  • photo user
    ~Iwonka 2020-05-03 21:19:44 Bardzo przydatny materiał, właśnie zawsze mnie to ciekawiło.


Dodaj komentarz