Ta strona wykorzystuje tzw. pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usługi i wyświetlania informacji oraz w celu gromadzenia anonimowych danych statystycznych i danych służących profilowaniu. Możesz wyłączyć obsługę cookies poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności. Wyrażam zgodę

Tania Pościel w ofercie Kołdry, Ręczniki, Koce, Pościel 3D, Poszewki

promocja kołdry i poduszki 

Jak usunąć plamy krwi z pościeli?

 

Jak usunąć plamy krwi z pościeli?

 Czy potrzebujesz doskonałej techniki usuwania plam z krwi?

 Prawdopodobnie już wiesz, że ze wszystkich upartych plam krew może być jedną z najtrudniejszych plam do usunięcia z tkanin.

Jak usuwać krew bez niszczenia pościeli i koców, a co z przedmiotami, których po prostu nie można wrzucić do pralki?

Dzieci są odpowiedzialne za najbardziej nieoczekiwane plamy krwi w domach. Wiele matek doświadczyło „mrożącego krew w żyłach” płaczu dziecka, które upadło podczas biegania z roweru trójkołowego lub roweru, i przychodzi z krwią płynącą ze skóry, ramion, łokci i kolan. Jeśli jesteś w stanie natychmiast zlikwidować plamę krwi, łatwiej jest ją wywabić, niż jeśli zaschnie i ją usuwać za kilka godzin lub dłużej.

Krew łatwo rozpuszcza zimnej wodzie. Nie używaj gorącej wody, ponieważ nie będziesz w stanie jej wydobyć.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​my wiemy jak pozbyć się plam krwi, jak szybko i łatwo usunąć plamy krwi z poduszek, prześcieradeł, koców, a nawet materacy.

         Jak usunąć plamy krwi

We wszystkich przypadkach:

 •   Najpierw usuń jak najwięcej, płucząc przedmiot przy użyciu zwykłej zimnej wody, dodaj odrobinę mydła lub płynu do naczyń, aby rozcieńczyć krew.
 •  NIE UŻYWAJ CIEPŁA. Ciepło utrwali plamy krwi i sprawi, że będą trwałe. Oznacza to, że należy używać wyłącznie ZIMNEJ WODY , a nie ciepłej ani gorącej.
 •  NIE UŻYWAJ SUSZARKI. Ciepło z suszarki ustawi wszelkie pozostałości plam, które pozostaną, jeśli takie istnieją. 
 •  Pozostaw zabarwiony krwią przedmiot do wyschnięcia na powietrzu na wieszaku w   środku lub połóż go płasko na stole piknikowym, aby słońce mogło nasłonecznić pozostałą plamę i wysuszyć ją w tym samym czasie.

  Usuwanie plam ze świeżej krwi


  Pościel hotelowa

Zwykle plamy krwi usuwa się bardzo łatwo za pomocą gąbki lub ręczników papierowych zanurzonych w zimnej wodzie. Jeśli plamy krwi znajdują się na blacie, zlewie lub w innym miejscu, gdzie zarazki mogą się gromadzić i mieć kontakt z ludźmi, należy użyć sprayu dezynfekującego.

  Namocz w zimnej wodzie

Jeśli materiał nadaje się do prania (w razie wątpliwości sprawdź zalecaną przez producenta metodę czyszczenia na metce odzieżowej), napełnij zlew zimną wodą i włóż do niego poplamiony przedmiot. W stanie mokrym wyszoruj zabrudzone miejsce palcami lub kostkami palców, aby rozluźnić jak najwięcej krwi . Jeśli plama zniknie, możesz przejść bezpośrednio do prania tkaniny i pominąć wstępne przygotowanie plamy.

   Wstępnie potraktuj plamę

Jeśli po spłukaniu lub namoczeniu zimnej wody pozostanie trochę krwi, wlej 1 łyżkę stołową. zwykły płyn do mycia naczyń (jak np. Ludwik) lub mydło do prania bezpośrednio na plamie. Pozostaw detergent na plamie przez 15-30 minut. Plama powinna zniknąć lub być bardzo blisko zniknięcia.

   Zimny ​​prysznic

Umieść poplamiony materiał w pralce, nastaw na płukanie koniecznie zimną wodą, dodaj detergent. To powinno całkowicie wyeliminować plamę krwi.

   Plamy o dużej wytrzymałości

Jeśli plama pozostanie, nadal możemy ją całkowicie usunąć tak długo, jak nie zostanie na nią zaaplikowane ciepło. Przez ciepło rozumiem ciepłą lub gorącą wodę i suszarkę do ubrań.

Wykonaj ten proces, aby usunąć ostatnie ślady krwi z materiału

Nadtlenek wodoru jest wysoce zalecany do wywabiania plam krwi, podobnie jak zwykły domowy amoniak.

 • Nadtlenek wodoru można stosować z pełną mocą i wylewać bezpośrednio z butelki.
 • Amoniak należy rozcieńczyć wodą, jedną łyżkę stołową do szklanki wody, nałożyć i osuszyć lub zabrudzony przedmiot umyć jak najszybciej.
 • Niech roztwór czyszczący zadziała na plamę przez 30-60, a następnie wypukaj w zimnej wodzie.
 • Powtórzyć w razie potrzeby.

  Usuwanie zaschniętych lub starych plam krwi

Nie zawsze jest możliwe natychmiastowe usunięcie plam krwi. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pościeli, prześcieradeł, a nawet materacy, gdy czasami wyciekła krew menstruacyjna.

Jeśli już to się zdarzy;

 • Moczyć prześcieradła w zimnej wodzie przez kilka godzin, aby rozpuścić jak najwięcej plamy.
 • Możesz nawet przepłukać go przez całkowite mycie zimną wodą z łagodnym detergentem

  Usuwanie plam krwi z materacy

  .

Wymieszaj następujące elementy

 •  1/2 szklanki skrobi kukurydzianej
 •  1 łyżka. Sól
 •  1/4 szklanki nadtlenku wodoru

 

·         Za pomocą łyżki nanieś pastę na materac bezpośrednio na poplamiony obszar.

·         Pozostawić do wyschnięcia, aż pasta całkowicie wyschnie.

·         Zeskrob i sprawdź, czy plama nadal istnieje.

 

Jeśli plama nadal jest, ponownie nałóż pastę i powtórz czynność.

Być może nigdy nie będziesz w stanie całkowicie usunąć plamy i najlepiej jest zapobiegać takim plamom (w tym plamom moczu na materacach), inwestując w podkład na materac, którą można w razie potrzeby usunąć i wyprać.

Wypadki się zdarzają.

Teraz znasz wszystkie wskazówki i porady, aby szybko to posprzątać. Jeśli krew zabrudzi materiał, który można prać, wystarczy natychmiast przepłukać zabrudzony obszar zimną wodą i dodać odrobinę detergentu bezpośrednio do plamy. Teraz jesteś również wykwalifikowanym odplamiaczem do krwi J

 

Wróć
Komentarze
 • photo user
  ~Agatka 2019-08-05 14:46:11 Bardzo cenny i merytoryczny artykuł. Wiele razy miałam taki przypadek niestety, nie wiedziałam jak skutecznie usunąć te plamy. Dziękuję Agata


Dodaj komentarz